Raktas į Sėkmę - Value Statymai


Value statymai Kiekvienoje veikloje jūsų pagrindinis tikslas yra padaryti taip, kad skaičiai dirbtų jūsų naudai. Nei vienas protingas žmogus nenorės "merkti" savo pinigų ten, kur visi skaičiai rodo tik galutinį nuostolį (nebent tai daro dėl pramogos). Būtent taip yra visuose azartiniuose lošimuose. Pokerio kambariai, kazino ir lažybų bendrovės uždirba milijonus tik dėl to, kad skaičiai dirba jiems. Tačiau, lažybose (kaip ir pokeryje) įmanoma apeiti pelno maržą ir apsukti viską jums naudinga linkme. 

Pirmiausia išsiaiškinkim 2 sąvokas.

1) Kas tai yra value statymai? Tai statymai, kai jūsų tikėtinoji vertė yra daugiau nei 1. 

2) Kas yra tikėtinoji vertė? Tai vadinamasis EV (Expected Value), tikimybių teorijos sąvoka, išreiškianti vieno ar kito kintamojo prognozuojamą vidutinę vertę lyginant su visomis įmanomomis baigtimis.

Kol jūsų EV > 1, tol lažybose jums seksis gerai. Taigi, kaip apskaičiuojamas EV?

Skaičiavimas iš tikro yra labai paprastas. Apskaičiuota tikimybė dauginama iš koeficiento. Paimkime tam tikro įvykio vienos baigties tikimybę, tarkim Manchester United pergalė prieš Tottenham, pagal jūsų skaičiavimus Man Utd turi 60% tikimybę laimėti rungtynes. Didžiausias koeficientas, kurį galite gauti už Man Utd pergalę yra 1,90. Skaičiavimas:

0,6 x 1,90 = 1.14 (tikimybė x koeficientas = EV)

Taigi, šio statymo EV yra 1,14. Ilgame laikotarpyje, atlikdami tokius statymus, turėsite 14% ROI (Return on Investment), tad šį statymą imti yra pelninga. 

Paimkime kitą pavyzdį. Barcelona rungtynės prieš Numancia. Pagal jūsų skaičiavimus Barcelona turi 80% tikimybę laimėti. Kai sutikrinote visų bendrovių pasiūlą, matote, kad geriausias koeficientas už Barcelona pergalę yra 1,20. Skaičiavimas:

0,8 x 1,20 = 0.96

Šio statymo EV yra 0.96. Jūsų tikėtinoji vertė yra mažesnė nei 1 ir nors tokie statymai laimės dažnai, bet ilgame laikotarpyje patirsite tik nuostolį (-4% ROI). Tiesiog jūsų pelnas bus per mažas, palyginus su rizika. 

Geriausi tipsteriai lažybų rinkoje pasiekia iki 30% pelną (ROI) ilgame laikotarpyje (ne mažiau 500 statymų), kas yra labai įspudinga. Bet bendrai pasiekus 8%-10% pelną jau yra pakankamai gerai ir galima uždirbti nemažai pinigų. Vis dėl to, ne kiekvienas tą sugeba padaryti.

Sunkiausia dalis šiuose EV skaičiavimuose yra aišku pačios baigties tikimybės apskaičiavimas. Čia daug įtakos turės jūsų sugebėjimas analizuoti rungtynes. Privalote turėti gerų įgūdžių ir žinių norėdami apskaičiuoti pakankamai tiksliai. Tarkim, pagal jūsų skaičiavimus Evertonas turi 55% tikimybę laimėti sekančio savaitgalio rungtynes. Koeficientas yra 2,00. Taigi, jūsų EV bus 0,55 x 2 = 1,10. Turėtumėte tikrai pasitikėti savo skaičiavimu, kad vertintumėte šias rungtynes kaip 10% ROI value

Jei jūsų skaičiavimai yra nuolat neteisingi (apskaičiuota tikimybė yra didesnė, nei faktinė), ilgame laikotarpyje jūs nesugebėsite pasiekti pelno. Tokiu atveju reiktų gerinti savo rungtynių analizavimo įgūdžius, surinkti daugiau informacijos ir statistikos prieš priimant sprendimą už ką statyti. Vienas iš sprendimų yra imti tik didelius EV. Pavyzdys:

Žaidžia Shakhtar su Inter, pagal jūsų skaičiavimą Italijos klubas turi 70% tikimybę laimėti ir bukmekerių kontoros siūlo 1,90 koeficientą. Jūsų EV bus: 0,70 x 1,90 = 1,33. Tai yra 33% ROI ilgame laikotarpyje. Tikrai pakankamai didelis pranašumas ir net jeigu jūsų skaičiavimas yra kažkiek neteisingas, jūs ko gero vis dar busite EV>1 pusėje.

Norint gauti kuo didesnius EV jums taip pat reikės aukštų koeficientų, nes tai yra vienas iš daugiklių, kurio įtaka tokia pat kaip ir tikimybės. Apie koeficientus skaitykite: 

Paprasčiausias būdas laimėti daugiau

Koeficientai

Lažybų bendrovės nėra pranašai ir jų darbuotojai tikrai negali tiksliai pasakyti kaip baigsis rungtynės. Jie turi savus metodus apskaičiuoti tikimybes ir koeficientus, kurie ne visada turi būti tiklsūs. Vis dėl to, bukmekeriams kiekvieną dieną reikia sudaryti šimtų ar net tūkstančių baigčių tikimybes. Akivaizdu, kad tai daro kompiuterinės programos remdamosios statistika. Budrūs ir akyli lažybininkai gali greit pastebėti šiuos netikslumus ir pasiplenyti. Value apskaičiavimas yra visų sėkmingų lažybų strategijų pagrindas. Turėdami EV > 1 jūs žinosite, kad viską darote teisingai ir tik laiko klausimas kada pinigai pradės plaukti į jūsų sąskaitą. Lažybos yra matematika, o value statymai - raktas į sėkmę.