Rungtynių Analizė
Turbūt visiems ir taip aišku, kad gera rungtynių analizė būtina, norint padidinti savo šansus. Skaičių ir matematikos negana, jums prireiks gero analitinio mąstymo, sporto žinių ir šiek tiek noro domėtis kas vyksta sporto pasaulyje. Taigi, iš ko susideda gera sporto įvykio analizė? Nurodysime 5 pagrindines skiltis, į kurias būtina atsižvelgti prieš atliekant statymą.
Motyvacija
Psichologinis faktorius dažnai nulemiantis rungtynių baigtį. Ne paslaptis, kad sporte pasitaiko atvejų, kai vienas ar kitas rungtynių dalyvis nerodo didelio noro laimėti. Bandykite tai išnaudoti savo naudai, kadangi žaidėjų nusiteikimas labai įtakoja jų pasirodymą, kad ir koks meistriškumas būtų. Ir atvirščiai, jei vienam iš dalyvių vyks labai svarbios rungtynės, galime pamatyti pasirodymą viršijantį jų realias galimybes. Kas įtakoja žaidėjų motyvacija?
- Turnyro reikšmė. Kai kurie turnyrai, klubui ar žaidėjui, yra tiesiog nesvarbūs, o dalyvavimas juose yra tarsi formalumas ar prievolė. Taip būna geriems teniso žaidėjams dalyvaujant silpname teniso turnyre, stipriems futbolo klubams žaidžiant vietinėse taurės varžybose, kai už keletos dienų laukia svarbus susitikimas Čempionų Lygoje. Yra ir daugiau pavyzdžių, bet kiekvieną atvejį reikia vertinti atskirai.
- Rungtynių reikšmė. Nesvarbios rungtynės būna tos, kurios nieko nelemia, net ir pačiame svarbiausiame turnyre. Jeigu klubas jau nebeturi šansų pagerinti savo pozicijos, nesvarbu ar užsitikrino geriausią vietą ar blogiausią, dažnai tokios rungtynės yra žaidžiamos be "ugnelės" ir taupant jėgas. Taip dažnai atsitinka sezono pabaigoje, kai užimamos pozicijos jau aiškios ir nėra galimybių kažką pakeisti.
- Atmosfera komandoje. Jeigu žaidėjai negauna algų, nėra patenkinti savo komandos draugais ar treneriais, dažnai kyla sunkumų ir nusiteikiant rungtynėms.
- Rungtynių vieta. Šis faktorius gal ir nėra labai svarbus, bet į jį atsižvelgti reiktų. Klubai bei žaidėjai visada linkę geriau sužaisti ten, kur yra laukiami. Papildomos motyvacijos suteikia žaidimas namuose prieš savus sirgalius.
Forma
Kai kurių lažybininkų požiūriu tai yra svarbiausias ir vienintelis svarbus fakorius, kuris viską pasako. Kiekvienas žaidėjas ir klubas turi savo ciklus - pakilimus ir nuosmukius. Dažniausiai vienas seka kitą. Jeigu klubas keletą rungtynių sužaidė prastai, tikėtina, kad ir sekančiose varžybose situacija bus panaši. Aišku, kiekviena serija turi kažkada baigtis, bet pagavus žaidimo kokybės pakilimą ar nuosmukį, galima gerai pasipelnyti.
Futbolo klubų serijas galite sekti: http://www.futbolas91.com/futbolo_statistika/forma
Žaidėjų traumos ir suspendavimai
Visada pasidomėkite kokia yra tikėtina komandos sudėtis (jei tai komandinis sportas). Svarbių žaidėjų netektys gali labai suprastinti klubo pasirodymą, ir atvirkščiai, jeigu į komanda sugrįžta labai svarbus žaidėjas, rezultatas gali viršyti lūkesčius. Jeigu lažinatės tenisą, žaidėjų fizinė būklė yra dar svarbesnė. Kiekviena maža trauma gali nutraukti žaidėjo mačą arba neleisti jam žaisti visa jėga. O tenise, kitaip nei komandiniam sporte, keitimo nepadarysi.
Statistika
Išsamiai išanalizuokite abiejų dalyvių statistiką. Privalote žinoti faktus ir skaičius prieš rizikuodami savo pinigais lažybose. Kuo išsamesnė ir detalesnė statistika, tuo geriau pažinsite rungtynių dalyvius.
Tarpusavio susitikimai
Neretai būna, kad apmaudūs pralaimėjimai sutelkia žaidėjus ir paskatina siekti revanšo. Laimėjusi komanda įgauna pasitikėjimo savimi (kuris ne visada būna į naudą), o pralaimėtojai nori bet kokia kaina apginti savo garbę. Tačiau, labai vienpusiškas tarpusavio rungtynių pergalių santykis gali rodyti, kad klubas turi sunkumų su konkrečiais varžovais.
Išvada: Paradoksalu, bet su laiku pastebėsite, kad kuo ilgiau analizuojate rungtynes, tuo sunkiau apsispręsti. Atsiminkite, kad ne visos rungtynės yra vertos statymo ir jei nerandate priežasties, kodėl turėtų viena ar kita komanda laimėti, palikite tas rungtynes ramybėje. Juk yra daugybė kitų, kurios turi savo, visai kitą istoriją.