Martingale Sistema


Viena iš populiariausių pinigų valdymo sistemų lošimuose

Martingale sistema buvo sugalvota 18-ame amžiuje Prancūzijoje. Tai viena iš paprasčiausių statymų sistemų ir pagal paskirtį skirta lošti ruletėje. Daug metų, net ir iki šiandien pradedantys lošėjai greit susivilioja šios sistemos genialumu ir puola stačia galva į lošimus tikėdamiesi išloti. Faktas toks, kad jei ši sistema būtų tokia gera kaip atrodo, kazino tiesiog nebeliktų.

Martingale sistemos principas yra didinti statymą po pralaimėjimo. Lošėjo logika sako, kad kiekviena nesėkmė priartina sėkmę, t.y. pralaimėtas bandymas padidina sekančio statymo tikimybę laimėti. Pagrindinė sąlyga, kad laimėjimo išmoka būtų 1 prie 1, kalbant koeficientais - 2.00. 

Jei statote 10 Lt ir pralošiate, antrą kartą statymą dvigubinate. Jei dar kartą pralošiate, statymą vėl dvigubinate. Pavyzdys:

pirmas statymas: 10Lt - pralaimėta (-10Lt)

antras statymas: 20Lt - pralaimėta (-30Lt)

trečias statymas: 40Lt - pralaimėta (-70Lt)

ketvirtas statymas: 80Lt - laimėta (+10Lt)

Kaip matote vienas laimėjimas jums atperka visus prieš tai buvusius pralaimėjimus ir dar atneša pelno. Šiuo atveju sėkmingas buvo tik 4-as bandymas ir iš viso rizikavote 150Lt, kad laimėtumėte 10Lt. Laimėjimas galų gale vistiek kažkada pasirodo. 

Sistema atrodo tobula? Taip ir yra, bet tik "ant popieriaus". Realybėje ją naudoti sėkmingai yra gana sunku dėl dviejų pagrindinių priežasčių:

  1. Reikia turėti didelį banką, o jei ir turite, reikia, kad nebūtų ribojamos statymų sumos. Pasiekus gana aukštą laiptelį, jei tarkim 7 iš eilės bandymai nesėkmingi, tai pagal pavyzdį viršuje 8-ame žingsnyje statymas jums bus 1280Lt. Atminkite, kad jau būsite "sumerkęs" 1270Lt prieš tai. Kai rėikės statyti 1280 Lt dėl bendro laimėjimo 10Lt, tada ir pamatytumėte ar turite "kietus kiaušus". 
  2. Lošėjo logika klysta. Prieš tai buvęs statymas jokiais būdais neįtakoja sekančio statymo. Laimėjimo tikimybė nei padidėja, nei sumažėja. Juk ruletės būgnas atminties neturi. Šiam prietaisui visiškai vienodai, kad ir išsirito 1000 raudonų iš eilės, 1001-o sukimo tikimybė, kad išsiris juodas yra lygiai tokia pati - 18 iš 37.  

Tokią sistemą galima pritaikyti žaidžiant blackjack'ą, sporto lažybose statant under/over ar pranašumo statymus, vaikantis lygiąsias futbole. Kuo išmoka didesnė, tuo lėčiau mažėja statymų sumos, nes jų nereikia dvigubinti po kiekvienos nesėkmės.