Ispanijos čempionatas – kas triumfuos?


Ispanijos futbolo čempionatas šiemet intriguojantis kaip niekad. Visai neseniai atrodė, jog Madrido „Atletico“ komanda jau praktiškai užsitikrino trofėjų. Tačiau dabar situacija turnyre jau kiek pasikeitusi.

Būtent apie tris pagrindines favorites į titulą „La Liga“ čempionate ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Pirmaujantys „Atletico“ išbarstė savo pranašumą

Ilgametis Madrido „Atletico“ treneris Diego Simeone yra sakęs, jog neįmanomą, jog čempionatą Ispanijoje laimėtų kažkas kitas apart Madrido „Real“ ir „Barcelona“ klubų, tačiau jam pačiam pavyko paneigti savo žodžius 2014-ais metais.  Tame sezone pirmenybėse triumfavo būtent jo treniruojama „Atletico“. Panašu, kad šiemet ši istorija gali pasikartoti.

Tiesa, dabar „Atletico“ situacija nebėra tokia gera, kaip prieš kelias savaites. Tačiau nepaisant visko būtent ši sostinės komanda pirmauja čempionate ir yra pagrindinė favoritė į titulą – taip sako futbolo lažybos ilgalaikės pasiūlos sekcijoje.

Šiuo metu „Atletico“ sąskaitoje yra 55 taškai. Artimiausia konkurentė „Real“ atsilieka trimis taškais ir yra sužaidusi vienomis rungtynėmis daugiau. Tačiau reikia pastebėti, kad ilgą laiką praktiškai be klaidų judėjęs „Atletico“ traukinys per paskutinius keturis turus sugebėjo iškovoti tik vieną pergalę ir surinko viso labo penkis taškus.

Apie tai treneris D. Simeone pasisakė paprastai – pasak jo, sezono be duobių tiesiog nebūna. „Turime daug traumų ir apskritai sezonų be duobių nebūna. Mes turime tiesiog eiti ir žaisti, apie rezultatus negalvojame. Kuo daugiau laimėsime, tuo aukštesnėje vietoje būsime – visa logika labai paprasta“, - šaltą protą išlaikė treneris.

„Real“ bando sugrįžti, bet komandos situacija sudėtinga

Madrido „Real“ su 52 taškais yra antroje vietoje ir išsilaiko kovoje dėl trofėjaus, tačiau ši komanda šiemet turi kaip niekad daug problemų. „Real“ naujokai nepateisina lūkesčių, daug tenka remtis jaunais žaidėjais, kurie, žinoma, daro daug klaidų.

Komandos žaidimas labai banguoja, o panašu, jog treneris Zinedine‘as Zidane‘as nebėra laikomas tokiu būrtininku kaip prieš keletą metų ir nebeturi tokio didelio pasitikėjimo kredito iš klubo vadovų. Vis dažniau kalbama, kad šis sezonas specialistui iš Prancūzijos už „Real“ vairo bus paskutinis.

Neoficialiai kalbama, kad „Real“ yra palaidoję šį sezoną, o vasarą rinką žada sudrebinti skambiais pirkiniais. Tačiau faktas, kad dabartiniai komandos futbolininkai tikrai padarys viską, kad apgintų praėjusiais metais iškovotą čempionų titulą.

Visai neseniai atrodė, kad šis sezonas tikrai nurašytas, tačiau dabar „La Liga“ yra iškovotos keturios pergalės iš eilės, o tai tikrai teikia vilties. „Real“ jau baigė pasirodymą šalies taurėje, realu, kad iškris ir iš Čempionų lygos, o tokiu atveju vietinėms pirmenybėms galėtų susikoncentruoti visu šimtu procentų.

Gal „Barcelona“ sukurs stebuklą?

Būtent „Barcelona“ paskutinius penkiolika metų buvo didžiausia madų diktuotoja Ispanijoje, tačiau nuo praėjusio sezono pabaigos matome visai kitokį komandos veidą. Vasarą Leonelis Messi pranešė apie tai, kad nori palikti komandą, o galiausiai likęs komandoje nerodo didelės meilės futbolui.

Pasikeitė ir vyriausias treneris, o panašu, jog olandas Ronaldas Koemanas komandoje didelio palaikymo neturi. Šį sezoną jau atsistatydino komandos prezidentas, ekipą slegia didelės skolos ir nežinomybė.

Be abejo, „Barcelona“ vis tiek turi pakankamai gerą sudėtį, tai leidžia komandai būti trečioje vietoje net ir po košmariško sezono starto. Tačiau taškų barstymas šiai komandai vis dar ne naujiena – štai ir praėjusį savaitgalį prarasti taškai su absoliučiais lygos autsaideriais.

Šiuo metu nuo favoritų „Atletico“ katalonai atsilieka aštuoniais taškais, tačiau prieš akis dar penkiolika mačų, todėl dar tikrai gali būti visko.

Kita vertus – taip pat labai realu, kad dabar „Barcai“ galvoje ne trofėjai, o ateitis. Komanda tikrai nukentėjo nuo koronaviruso, be to neaiški ir L. Messi situacija. Net jei futbolininkas ir liktų klube – jo geriausi metai jau praeityje. Tačiau čia situacija panaši kaip su „Real“ komanda, organizacija paprasčiausiai per stipri, kad nurašytume ją anksčiau laiko.