Statymų Tipai


statymų tipaiStatymų tipai tai yra pats pirmasis dalykas, nuo kurio reikėtų pradėti mokytis lažybų. Dažna naujokų klaida yra ta, kad atlikdami statymus jie net nežino ką daro. Šiame straipsnelyje supažindinsime su pagrindiniais ir populiariausiais statymų tipais sporto lažybose.   

 

Pergalė/Lygiosios

(1 X 2) - 3 baigčių statymas (dažniausiai futbole ar ledo ritulyje).

"1" - namų komandos pergalė

"X" - lygiosios

"2" - svečių komandos pergalė

Pavyzdys iš Triobet:

pavyzdys Triobet

(1X 2X 12) - taip pat 3 baigtys, tačiau daug atsargesnis statymo tipas, žinoma ir koeficientai bus mažesni. Taigi, kas ką reiškia.

"1X" - namų komandos pergalė arba lygiosios, šis statymo tipas apjungia abi baigtis. Statote, kad svečių komanda nelaimės.

"2X" - svečių komandos pergalė arba lygiosios. Taip pat apjungia 2 baigtis. Statote, kad namų komanda nelaimės. 

"12" - namų arba svečių komandos pergalė. Šiame variante, tiesiog statote, kad nebus lygiųjų. 

Pavyzdys iš Triobet:

Pavyzdys Triobet

Kai kurios bendrovės vietoje "X" simbolio naudoja "0", bet statymo tipo tai nekeičia. Kaip ir minėjau, statymus su 3 baigtimis rasite futbolo arba ledo ritulio (kartais rankinio) lažybose. 

Jei lažinatės krepšinį, tenisą ar kitą sporto šaką, kur nėra tokios baigties kaip lygiosios, tuomet bus tik 2 pasirinkimai (1 2). 

Pastaba: (Lietuvoje turime lažybų bendrovių, kurios iki šiol siūlo lygiųjų baigtį krepšinyje. Nenustebkite, jei pamatysite 1 X 2 krepšinio pasiūloje, šiuo atveju X reiškia, kad statymas yra už pratęsimą.)

Mažiau/Daugiau (under/over), dar vadinami Total statymai yra taškų/įvarčių/geimų/setų skaičių rungtynėse (priklausomai nuo sporto šakos). 

"1", mažiau arba under - statote, kad nurodyta reikšmė nebus pasiekta.

"2", daugiau arba over - statote, kad nurodyta reikšmė bus viršyta. 

Pastaba: (Taip pat galimos ir 3 baigtys (kai kuriose bendrovėse), kur "0" arba "X", reiškia, jog bus pasiekta būtent nurodyta reikšmė, nei daugiau nei mažiau.)

Jei lažinatės krepšinio rungtynėse, nepamirškite pasitikrinti ar skaičiuojami taškai po pratęsimo ar ne, tai priklauso nuo lažybų bendrovės taisyklių. Pavyzdžiui PinnacleSports, Bet365, Expekt ir kitos rimtos internetinės bendrovės priskaičiuoja per pratęsimą pelnytus taškus, tad jose geriau statyti variantą "daugiau". Sportingbet, Topsport ar Orakulas nepriskaičiuoja pelnytų taškų per pratęsimą, tad šitose bendrovėse geriau statyti variantą "mažiau". 

Pranašumas, dar vadinama fora arba handicap

Labai populiarus statymo tipas. Kadangi dažai rungtynėse varžovų pajėgumas nėra vienodas, vienai ar kitai pusei suteikiamas pranašumas dar prieš rungtynes.

Pavyzdys iš Unibet:

Pavyzdys Unibet

Bobcats klubo galimybės vertinamos prasčiau, todėl jiems yra suteikiamas 5,5 taško pranašumas. Žinoma, niekas prieš rungtynes negali tiksliai pasakyti koks šių klubų pajėgumų skirtumas, bet lažybų bendrovės turi savo metodų apskaičiuoti pranašumą.

"1-asis pasirinkimas" - statote, kad Bobcats laimės arba nepraloš daugiau nei 5 taškais.

"2-asis pasirinkimas" - statote, kad Knicks laimės daugiau nei 5 taškais.

Toks principas taikomas visų sporto šakų lažybose, tenise pranašumas skaičiuojamas geimais, beisbole - run'ais, futbole - įvarčiais...

Čia jums paaiškinau kas yra Europietiškoji fora. Tačiau futbolo lažybose labai populiari yra Azijietiška fora(asian handicap). Šis pranašumas yra naudojamas tik futbolo lažybose, kadangi įvarčių skirtumas tarp klubų dažnai nebūna didelis ir labai sunku nustatyti jį tiksliai (norint išlyginti koeficientus).

Azijietiškų forų paaiškinimai:

"-1" - statote, kad jūsų pasirinkta komanda laimės daugiau nei vienu įvarčiu. Jei laimi lygiai vieno įvarčio pranašumu, statymą atgaunate. Jei lygiosios arba pralaimi - pralaimite ir jūs, jei laimi 2 įvarčiais arba daugiau - jūs laimite. Toks principas taikomas visoms azijietiškoms foroms

"-0,75" - statote, kad jūsų pasirinkta komanda laimės 1 arba daugiau įvarčių. Jei laimi lygiai vieno įvarčio pranašumu, pusę statymo laimite, pusę atgaunate. Ši fora yra tarsi statymas ant "-1" ir "-0,5" po lygią sumą. 

"-0,5" - statote, kad jūsų pasirinkta komanda laimės. Šis statymas iš esmės nesiskiria nuo paprastos pergalės. 

"-0,25" - statote, kad jūsų pasirinkta komanda laimės. Jei rungtynės baigiasi lygiosiomis, pusę statymo pralaimite, pusę atgaunate. Ši fora yra tarsi statymas ant "-0,5" ir "0" po lygią sumą. 

"0" - statote, kad jūsų pasirinkta komanda laimės. Jei rungtynės baigiasi lygiosiomis, visą statymo sumą atgaunate. 

"+0,25" - statote, kad jūsų pasirinkta komanda nepraloš. Jei rungtynės baigiasi lygiosiomis, pusę statymo laimite, pusę atgaunate. Ši fora yra tarsi statymas ant "+0,5" ir "0" po lygią sumą. 

"+0,5" - statote, kad jūsų pasirinkta komanda nepralaimės. Šis statymas iš esmės nesiskiria nuo dvigubo šanso (1X, 2X, paaiškinta viršuje).

"+0,75" -  statote, kad jūsų pasirinkta komanda nepraloš 2 ar daugiau įvarčių.  Jei pralaimi lygiai vieno įvarčio skirtumu, pusę statymo pralaimite, pusę atgaunate. Ši fora yra tarsi statymas ant "+1" ir "+0,5" po lygią sumą. 

"+1" - statote, kad jūsų pasirinkta komanda nepralaimės daugiau nei vienu įvarčiu. Jei pralaimi lygiai vieno įvarčio skirtumu, statymą atgaunate.

"+1,25" - tas pats kaip ir +0,25, tik 1 įvarčiu didesnis pranašumas. Taigi jei jūsų pasirinkta komanda pralošia vieno įvarčio skirtumu, pusę statymo laimite, pusę atgaunate. 

...ir taip toliau, būna ir +3,75, ir -3,75, tačiau tokie pranašumai futbole reti.."

Azijietiškos foros pavyzdys iš PinnacleSports:

Pavyzdys PinnacleSports 

Manau supratote esmę, šie azijietiški handicapai iš esmės yra labai paprasti. Aš netgi patarčiau dažniau naudoti savo lažybose, nes tokiu atveju gaunate geresnius koeficientus, nei bandydami lyginti šansus įvairiai derindami Europietiškas foras.  

Kombinuoti statymai.

Viename biliete galite lažintis ir daugiau baigčių nei vieną. Tokiu atveju visi jūsų pasirinkti koeficientai yra sudauginami, bet norint, kad bilietas būtų laimingas, turite atspėti visas baigtis. Šitaip galima pasidaryti labai didelį koeficientą, tačiau ir rizika smarkiai išauga. Pateiksiu pavyzdį.

Pavyzdys iš Triobet:

Triobet statymas

Tarkim jūs pasirenkate pirmųjų rungtynių lygiąsias, o antrosiose imate Norwich pergalę. Bilieto bendras koeficientas 5.00 x 1.87 = 9.35

Jei pastatėte 10 Lt ir viskas įvyksta kaip spėjote, tai yra Chelsea - Birmingham lygiosios ir Norwich pergalė, laimite 83.5 Lt (10x (9.35-1)).

betfair

Kas yra Betfair ir ką jame veikti?

uždarbis iš lažybų

Ar galima iš lažybų uždirbti milijoną?

lažybų koeficientai

II. Lažybų koeficientų išnaudojimas

lažybų analizė

III. Nuo ko pradėti rungtynių analizę?