Pinigų Valdymas


Taisyklingas pinigų valdymas lažybose sudaro didelę dalį sėkmės

Pinigu valdymas lažyboseJei užsiimate lažybomis ar sporto prekyba ir brendate tik į gilų minusą, jums būtinai reikia keisti savo pinigų valdymo sistemą. Tai yra vienas iš privalomų žingsnių norint pradėti dirbti pelningai. Žinoma, geras pinigų valdymas dar negarantuoja sėkmės, tačiau apdraudžia jus nuo bankroto ir smarkiai padidina ilgalaikio pelno perspektyvą. Nežinote kas yra pinigų valdymas ir nuo ko pradėti? Pateiksime jums visus atsakymus ir duosime 10 patarimų padėsiančių efektyviai išnaudoti savo kapitalą.

Kas yra pinigų valdymas lažybose? 

Pinigų valdymas - tai, paprasčiausai tariant, teisingas sumų paskirstymas. Profesionaliu požiūriu, jūsų vienas statymas turi atitikti tam tikrą dalį turimo kapitalo, dažniausiai 3% - 5%. Kuo mažesnis šis procentas, tuo atsargesnė yra jūsų sistema.

Taigi, jei turite:

1000 Lt - jūsų vienas statymas  bus 30 - 50 Lt.

3000 Lt - jūsų vienas statymas  bus 90- 150 Lt.

10000 Lt - jūsų vienas statymas bus 300 - 500 Lt.

Atrodo mažai? Manote užtruksite labai ilgai, kol pasieksite didesnę apyvartą statydami tik po 3% kapitalo (mano vienas statymas net nesudaro 1% kapitalo dalies). Leiskite jums paaiškinti kodėl reikia laikytis šių taisyklių. 

Įsivaizduokite, kad galite atlikti 1000 statymų su 55% laimėjimo tikimybe ir koeficientu 2,00. Visai neblogai, ar ne? Tam turite tik 500 litų (daugelis lažybininkų pradeda nuo dar mažesnių sumų). Koks bus jūsų pirmasis statymas? 100 litų? 200 litų? 5 litai? Štai čia jums ir reikės gero pinigų valdymo norint efektyviai išnaudoti kapitalą. Jei imsites pradžioje didelių sumų ir nepasiseks, prarasite visus pinigus, nors turėjote pranašumą. Būtų gaila. Juk su 55% laimėjimo tikimybe, iš 1000 statymų 450 bus pralošti. Lengvai gali atsitikti, kad pralošite ir 10-20 statymų iš eilės kažkuriuo metu. Turėdami gerą pinigų valdymo sistemą, iš 500 Lt tokiomis sąlygomis galima padaryti ir 8.000 Lt. Dabar pagalvokite kiek pinigų padarytumėte iš 8000 Lt per dar sekančius 1000 statymų..?? O visa tai galėjo žlugti dėl blogo pinigų valdymo pradžioje.

Tačiau, geras pinigų valdymas susideda iš daugiau reikalavimų, nei tik statymų sumos. Pateikiame jums 10 patarimų, kurie padės sėkmingai ir gerai valdyti savo kapitalą.

Pinigų valdymo patarimai:

  1. Nerizikuokite daugiau, nei galite sau leisti pralošti. Pavyzdžiui, jeigu turite įsipareigojimų ir žinote, kad turimų pinigų greit prireiks, nekiškite jų į lažybas. Galite iklimpti į didelę bėdą.
  2. Nedidinkite sumų, kai nesiseka. Mažėjant kapitalui, turi mažėti ir rizika.
  3. Stenkitės susidaryti sistemą arba dėliokite tą pačią sumą. Svarbu, kad nebūtų didelių svyravymų.
  4. Nenaudokite progresyvios sistemos. Martingale arba dar vadinama "dogonų" sistema yra tobula tik ant popieriaus. Norėdami ją naudoti, privalote turėti saugiklį, kuris apsaugos nuo bankroto. Modifikuotą "dogonų" sistemą aprašysime sekančiuose įrašuose.
  5. Nesiskolinkite pinigų lažyboms. Šis patarimas turėtų būti akivazidus, lažybos yra padidintos rizikos verslas, tad naudokitės tik savo sukauptu kapitalu. Padidintą riziką lažybų versle atperka dideli pinigai ir galimybė nemokėti pelno mokesčių.
  6. Nešvaistykite pinigų pavienams bandymams.
  7. Laikykite užrašus. Rašykitės visą informaciją (už ką statėte, kada, koks koef., kokia suma, kokia lažybų bendrovė) ir stebėkite savo progresą.
  8. Visada žinokite savo finansinę situaciją ir kiek pinigų galite skirti lažybų verslui.
  9. Nerizikuokite daugiaui nei 5% savo kapitalo vienam statymui. Apie tai jau rašyta viršuje, bet privalau įdėti į patarimus.
  10. Turėkite pinigų NETELLER ir Skrill/Moneybookers sąskaitose. Šiose internetinėse pinginėse esantys pinigai yra "mobilūs", galite bet kurią minutę juos įdėti į lažybų bendrovę (jei pamatysite gerą pasiūlymą) arba išsigryninti bet kuriame bankomate (jei prireikia grynų).

Išvada: Neturėdami geros pinigų valdymo sistemos, net nesvajokite apie ilgalaikį pelną. Sėkmė gali būti trumpalaikė ir ji dažnai žmogų atbukina, tad geriau nesitikėkite, kad jums seksis visada. Geriau laikykitės atsargaus plano ir po metų sau tikrai padėkosite. Aplenksite visus, kurie galvoja, kad iš lažybų praturtės greitai. Prisiminkite seną, gerą posakį: "Lažybos tai maratonas, o ne sprintas".