Back ir Lay


 

Back ir Lay funkcijos yra visa lažybų biržos esmė

 

Betfair Back ir LayJūs turite suprasti šias sąvokas prieš pradėdami mokytis prekybos. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kiek komplikuota, bet iš tikro viskas yra labai paprasta.

 

Back – tradicinis statymas, kai jūs statote už tam tikrą įvykio baigtį. 

 

 
Pavyzdyje žemiau jūs statote už David Ferrer pergalę (backinat). Geriausias koeficientas, kurį šiuo metu galite gauti yra 1.26. Tai reiškia, kad pastatę €300, jūs laimėsite €78 (minus komisiniai). Savo potencialų laimėjimą arba pralaimėjimą visada galite matyti po dalyvių pavardėmis/pavadinimais. 
 

Kuo didesnį koeficientą gausite, tuo didesnį pelną gausite laimėjimo atveju. Jei jūsų netenkina toks koeficientas, galite jį pakelti kiek tik jums patinka. Jum gali tekti palaukti kol statymas bus priimtas, bet nėra jokių garantijų, kad taip atsitiks, jei koeficientai nepajudės jum tinkama linkme, jūsų statymas liks nepriimtas.   Kol jūsų statymo nepriimė kitas biržos dalyvis, Betfair šiuos statymus pažymi kaip unmatched  (kaip pavyzdyje žemiau). 

Tarkim, jūs įvedat koeficientą 1.34, tai yra pakankamai daug pagal esamą rinką. Jei neatsitiks kažkas netikėto (pvz: paaiškės, kad Roanic blogai jaučiasi) jūsų statymas, ko gero, taip ir liks nepriimtas iki mačo pradžios.  

Unmatched statymus visada galite atšaukti paspausdami x raudoname fone arba "Cancel all unmatched" (šiuo atveju, jei turite daugiaiu nei vieną nepriimtą statymą, bus atšaukti visi). 

Taigi, jei esate dalyvavęs lažybose pas tradicinį bukmekerį, tikriausiai jau matote, kad Back statymai yra lygiai tas pats. Skirtumas tas, kad nuo laimėtos sumos reikės mokėti komisinius, (5% dažniausiai, priklausomai nuo jūsų surinktų Betfair Points), bet net ir šiuo atveju koeficientai beveik visada yra aukštesni Betfair biržoje. 
 
 

Lay - atvirkštinis Back, jūs priimate statymus iš kitų biržos dalyvių. Taigi, statote, kad tam tikra įvykio baigtis neįvyks. 

 

 
Geriausia turbūt būtų parodyti realų pavyzdį, paimkim tas pačias Ferrer-Roanic varžybas. Paveikslėlyje lošėjas Layina Ferrer, stato, kad jis nelaimės. Mažiausias gaunamas koeficientas yra 1,27. Įrašius suma (pavyzdyje 300€) sistema mums parodo Liability (81€), tai yra ta suma, kuria mes rizikuojame. Kuo mažesnis koeficientas, tuo mūsų rizikuojama suma mažesnė. Laimėjimo suma bus lygi jūsų įrašytai sumai, t.y. tiek kiek kitas lošėjas pastatys. 
 

Taigi, kaip matote, dabar atsidūrėte kitoje barikadų pusėje. Veikiate kaip bukmekeris, siūlote koeficientus, o kiti lošėjai už juos stato (Backina).

Nepadarykite dažnos naujokų klaidos. Kai kurie žmonės mano, kad jei layina pvz. €50 koeficientu 8.00 ir ta baigtis pralaimi, jie gaus €400. Tai nėra back statymas, kur jūsų laimėjimas gaunamas sudauginus koeficientą ir statytą sumą.  Čia toks laimėjimas išmokamas backeriui, tam žmogui, kuris statė už jūsų koeficientą. Šiuo atveju jūs turetumėte išmokėti €350 (jei baigtis laimi), ir laimėtumėte €50 (jei baigtis pralaimi).  

Jeigu nenorite priimti statymo už jau esamą mažiausią koef, galite įrašyti savo. Dėl įvairovės, dabar pateiksime pavyzdį su Roanic. Mažiausias koef. rinkoje yra 4,80, bet lošėjas įvedė kur kas mažesnį – 3,00. Jei šiuo atveju statymas bus priimtas (mažai tikėtina, nes gerokai per mažas koef.), “Liability“ (rizikuojama pralošti suma) yra €600, o laimėjimo suma, ta pati kurią įvedėte – €300.  

Taigi, nereiktų bijoti Lay statymų, nes tai nėra nieko sudėtingo ir visiškai valdote situaciją. Kartais netgi patarčiau neskubėti imti jau esamus koeficientus, o pasiūlyti savo, nežymiai mažesnius. Tą patį galite daryti ir su Back, įveskite vienu ar dvejais punktais didesni koeficientą. Didžioji dalis sėkmingų lažybininkų uždirba pinigus naudodami lay funkciją ir veikdami kaip lažybų bendrovės.

Skaičiukai po koeficientu tai sumos, kurias galima pastatyti tuo momentu (visų biržos dalyvių Unmatched Bets).

Aplankyti Betfair

betfair registracija

Betfair sąskaitos atsidarymas

betfair strategija

Futbolo lygiųjų prekybos strategija

lazybu bendroves

Geriausių lažybų bendrovių palyginimas

betfair įmoka

Betfair sąskaitos papildymas